Jimnastik

Jimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan özellikle başlama yaşı 3 yaş olduğu için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre kilo ve vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik branşı tüm spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış olan çocuklar ileride branş değişikliği yaptıklarında dahi, herhangi bir bireysel veya takım sporuna bir adım önde başlayacaklardır.

Binicilik

Uygulanmaya başlanan, uzman eğitmenler ve çalıştırıcılar tarafından verilen binicilik eğitiminde öğrencilerimiz at üzerinde gezinti yaparak denge egzersizleri, atın yürüyüşlerini tanıma, en temel binicilik prensipleri ve at bilgisini kapsayan derslerle ufak yaştan binicilik sporunu tanımaktadır. Özel Zeyno Anaokulu olarak “Pony” türü atlarla tanıştırdığımız 3-6 yaş grubu öğrencilerimiz, hem hayvan sevgisini öğreniyor hem de sağlıklı kas gelişimi sağlıyor.

Yüzme

Okul öncesi programında biz çocukların suda bağımsız ve sürdürülebilir hareket edebilme becerisini kazanmasını amaçlıyoruz. Bu birçok şey anlamına gelebilir. Bu, bazı çocuklar için kafayı nefes almak için yukarıda tutarak “köpekleme” yüzme olabilir. Diğerleri için ise bu,sırtüstü,serbest yüzüş,başarılı birkaç kurbağa denemesi ve hatta kelebek stili yüzme bile olabilir. Bu yaş grubundaki çocuklar suda ne kadar rahat ve aktif hissettikleri konusunda büyük farklılıklar gösterebilirler.

3-6 yaş arasındaki bir çocuğun gerçek yüzme yetenekleri kazanması pek tabiki de mümkündür.

Paten

Paten kaymak çoğu zaman tehlikeli görünse de kontrollü bir şekilde yapılınca çocuklarımızın denge, çevreyi analiz, tehlikeyi analiz, gözlem gibi özelliklerinin yanı sıra sürtünme kuvveti, yer çekimi zemin şekilleri gibi temel mühendislik bilgilerininde gelişmesini sağlar. Paten kayan her çocuğumuza kasket, dizlik ve kolluk giymek zorunlu tutulur onların yara almadan öğrenmeleri sağlanır.

Çocuklarımıza güvenli paten kayma alanları sağlıyoruz ve onlar öğrenirken heran yanlarında bekliyoruz.